Rodzinny i muzyczny- długi weekend w Bałtowie

Długi weekend nadchodzi wielkimi krokami, jeśli jeszcze nie zaplanowałeś swojego wyjazdu, zapraszamy do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, gdzie czeka wiele atrakcji

Jura Park — pierwszy w Polsce park dinozaurów

Wkraczając w świat prehistorycznych stworów w JuraParku zobaczyć można dinozaury naturalnej wielkości. Przed bramą JuraParku czekać będą rodzinne gry i zabawy, które przygotowali animatorzy. Namalują oni także na twarzach wymarzony wzór i brokatowe tatuaże! Na terenie obiektu będzie można zobaczyć szczudlarzy, którzy wszystkich chętnych nauczą tej niezwykłej umiejętności. Jednak to nie wszystko, ponieważ na Gondwanie, nieodłącznej części JuraParku odbędą się warsztaty z paleontologiem. Opowie on o skamieniałościach znajdujących się na terenie Bałtowa, co więcej zdradzi tajniki swojej pracy!

Najlepsze muzeum dinozaurów

Największe muzeum dinozaurów jest właśnie w Bałtowie! Tu wielbiciele kości dinozaurów i skamieniałości mogą zanurzyć się w odkryciach i znaleziskach. Znajdują się tu również dioramy przedstawiające zaginiony świat sprzed milionów lat.

Prehistoryczne oceanarium

Megalodon, „rybopodobny” Ichtiozaur, pancerny Dunkleosteus to tylko niektóre z okazów, które będzie można zobaczyć w podwodnym świecie, czyli prehistorycznym oceanarium. Ponadto zobaczyć można podwodny świat sprzed milionów lat! Na gości czekają wspaniałe efekty dźwiękowe i wizualne. To tu naprawdę zanurzysz się w Oceanie!

Prehistoryczne-Oceanarium-w-Baltowie

Park Rozrywki

To prawdziwy raj dla wszystkich kochających adrenalinę oraz ogromną dawkę pozytywnych emocji. Strefa rozrywkowa mieści się w centrum kompleksu. Tam można skorzystać m.in. z karuzeli, statku pirackiego, kina emocji – Cinema 5D, gdzie zapraszamy na seans „Dino Safari”Kolejka grawitacyjna Rollercoaster i wiele innych. Spotkacie tam również nasze wesołe maskotki, które zarażą Was swoją pozytywną energią.

Zwierzyniec Bałtowski

Bezpieczne spotkanie z dzikimi i egzotycznymi zwierzętami, podczas wycieczki amerykańskim schoolbusem. To jedyna taka atrakcja w województwie świętokrzyskim! Tylko tutaj macie okazję spotkać się oko w oko z wielbłądami, strusiami czy jeleniamiNa zwierzyńcu dolnym czekają warsztaty, poznaj i przytul – to jedyna taka okazja, gdzie możecie przytulić małe zwierzątka.

Z pałaców i zamków do świata magii

Na terenie naszego obiektu mieści się Park miniatur — Polska w miniaturze. Turyści mogą zobaczyć 50 polskich pałaców i zamków w skali 1:25. To nie tylko zwykłe zamki, każde miejsce ma swoją historię, którą przedstawi przewodnik. Dodatkowo na miejscu można spotkać rycerza, który pilnie strzeże granicznego przejścia. Wracając, zajrzeć można do naszych bałtowskich czarownic, które z niecierpliwością czekają na wizytę najmłodszych. Czeka ich test sprawności, wiedzy i odwagi. Bańki ogniowe na dłoni, bański mydlane, przeciąganie liny, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na gości Sabatówki!

Zapraszamy także na wspólne tworzenie „magicznych eliksirów” z czarownicą Hogatą w godzinach: 13:00; 16:00.

Pokazy magii i iluzji w wykonaniu naszej czarownicy Mery – 12:00, 15:00 i 17:00.

Koncertowo

Bałtowski Kompleks Turystyczny rusza z nowym projektem — Koncertowe lato w Bałtowie, podczas którego 17 czerwca o godzinie 21:00 wystąpi zespół Happysad. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Bilety można kupić – TUTAJ.