O nas

Witamy w „Krainie Koni”

Ośrodek Jazdy Konnej „Kraina Koni” położony jest w malowniczym terenie, wśród bałtowskich wzgórz i lasów. W sąsiedztwie stadniny znajduje się Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Stacja Narciarska „Szwajcaria Bałtowska”. Zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa oraz tych, którzy jeszcze nigdy nie patrzyli na świat z wysokości końskiego grzbietu na spotkanie z tymi wspaniałymi zwierzętami. Spokojne i starannie dobrane konie umożliwiają nam zaprezentowanie szerokiej oferty dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

 

OFERTA dla turystów indywidualnych

 • Oprowadzanie (kółeczka na koniu) / Spacer

  Oprowadzenie – przejażdżka w siodle konikiem wokół padoku pod opieką pracownika stajni. Dla olbrzymiej ilości dzieci jest to pierwsza przejażdżka konna, która w przyszłości może rozwinąć się w pasję. 
  Spacer – to 15- lub 30- minutowy spacer w siodle konikiem po terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Zarówno oprowadzanie jak i spacer objęte są limitem wagowym dzieci i osób dorosłych – do 70 kg.

 • Nauka jazdy konnej od podstaw
  Zajęcia na lonży dla dzieci i dla dorosłych prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nauka polega na poznaniu podstaw jazdy konnej oraz oswojeniu się ze zwierzęciem poprzez pomoc przy jego czyszczeniu i siodłaniu oraz oporządzaniu po zakończeniu jazdy.
 • Podnoszenie umiejętności pod okiem instruktora na ujeżdżalni w grupach dla początkujących średniozaawansowanych i zaawansowanych
  Osobom o większym doświadczeniu w jeździe konnej oferujemy treningi podnoszące umiejętności i zdobywanie kolejnych odznak jeździeckich.
 • Wyjazd w teren z instruktorem
  Oferta skierowana do osób posiadających umiejętności jeździeckie na poziomie podstawowym. Konne wycieczki w teren po tutejszych lasach, łąkach i wąwozach to niesamowita przygoda.
 • Przejażdżki bryczką
  Trzyosobowa bryczka zawiezie Państwa do urokliwych zakątków Bałtowa.
 • Rajdy konne
  Zapraszamy na dwudniowe rajdy. Terminy, trasy oraz wszelkie szczegóły podawane będą w aktualnościach.
 • Kuligi
  Oferta zimowa. Jeżeli tylko warunki pogodowe są wystarczające organizujemy zimową sannę. Organizujemy kuligi dzienne oraz w godzinach wieczornych z pochodniami. Te ostatnie w szczególności na długo pozostają we wspomnieniach uczestników. W ramach kuligu zapewniamy miły wypoczynek na świeżym powietrzu, niepowtarzalne walory krajobrazowe, wyjątkową atmosferę oraz wielką przygodę dla dzieci i dorosłych.

OFERTA dla grup zorganizowanych

Zwiedzanie stadniny
Zajęcia prowadzone przez instruktorów jeździectwa. Podczas spotkania uczestnicy poznają różne rasy końskie – ich przeznaczenie i temperament,  zaznajamiają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z budową zwierzęcia i opieką nad nim.

Oprowadzanie (kółeczka na koniu)
Oprowadzenie – przejażdżka w siodle konikiem wokół padoku pod opieką pracownika stajni. Dla olbrzymiej ilości dzieci jest to pierwsza przejażdżka konna, która w przyszłości może rozwinąć się w pasję.
Oprowadzanie objęte jest limitem wagowym dzieci i osób dorosłych – do 70 kg.

Kuligi
Zimową porą zapraszamy na kuligi z pochodniami i ogniskiem w lesie. Zaprzęgi dostosowane do ilości osób. Program każdego kuligu dopasowany jest do potrzeb grupy (długość kuligu, gorący posiłek, impreza integracyjna).

OBOZY JEŹDZIECKIE 

Przeżyj wielką przygodę!

Obozy jeździeckie w malowniczej scenerii doliny rzeki Kamiennej. Nauka jazdy konnej połączona jest z korzystaniem z atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Program naszego obozu jeździeckiego dostosowany jest do umiejętności uczestników. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów.

Bogata oferta wypoczynku dla dzieci i młodzieży na terenie największego Polsce kompleksu turystycznego. Dzięki różnorodności atrakcji oraz lokalizacji obiektu w przepięknym i zróżnicowanym terenie możemy zaproponować aktywny wypoczynek dla wielu grup wiekowych. W Bałtowie nikt nie będzie się nudził! Uczestnicy obozów będą mieli okazję zdobywać nowe umiejętności, rozwinąć swoje pasje i przeżyć wielką przygodę!

Więcej informacji na temat obozów – terminy turnusów i zapisy na stronie
https://juraparkbaltow.pl/obozy-zimowe

https://juraparkbaltow.pl/obozy-letnie/

HOTEL DLA KONI

Właścicielom koni oferujemy dzierżawę boksów lub stanowisk w stajni.

Zapewniamy:
– fachową całodobową obsługę,
– boks ze świeżą ściółką,
– owies, siano, sezonowo marchewka, woda,
– wypuszczanie na wybieg.

Cennik hotelu:

Miejsce w boksie – 800 zł miesięcznie

KLUB KRAINY KONI

Jesteś miłośnikiem jazdy konnej i nie wyobrażasz sobie życia bez codziennej wizyty w stajni? Zapraszamy do klubu Krainy Koni, w którym spotkasz więcej podobnych do Ciebie osób. Dzięki przynależności do klubu możesz liczyć na promocyjne ceny jazd z instruktorem czy rajdów. 

OBSŁUGA IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH

Obecność koni oraz pięknie wystrojonych bryczek z pewnością nada każdemu wydarzeniu zupełnie inny wymiar. Mamy duże doświadczenie w pokazach z okazji świąt kościelnych, państwowych czy uroczystości rodzinnych.

Obsługa ślubów
W tym wyjątkowym dniu tak bardzo ważna jest atmosfera i uroczysta otoczka spotkania. Dlatego Młodej Parze proponujemy przejazd do ślubu bryczką w towarzystwie zastępu jeździeckiego. Taka defilada z pewnością uczyni ten dzień, niezapomnianym.

Wypożyczalnia bryczek
W sprawie wynajmu bryczek i koni prosimy o telefon: 500-029-904

CENNIK

Turyści indywidualni

 • Oprowadzanie na kucyku (1 okrążenie) 10 zł/os.
 • Lonża (lekcja dla początkujących, 30 min.) 50 zł
 • Spacer z asekuracją (15 min.) 30 zł
 • Wyjazd w teren (1 godz.) – 60 zł
 • Trening indywidualny (na koniu ze stajni „Kraina Koni”, 60 min.) – 90 zł
 • Trening indywidualny (na koniu prywatnym, 60 min.) – 60 zł
 • Karnet (10 zajęć; ważny 3 miesiące) – 500 zł
 • Odwiedziny stajni dla grupy (min. 10 osób) 20 zł/os.

Kontakt do instruktora – tel. 500 029 904