Bałtów

Niektórzy z Was kojarzą Bałtów jako miejsce w którym odbywały się zawody dla amatorów ekstremalnych biegów terenowych – HuntRun a potem Raptor Run. Na uczestników biegów czekały wciągające bagna, kilkukrotne przeprawy przez rzekę, a także strome podbiegi, ostre zbiegi w kamieniołomie i dodatkowo mnóstwo sztucznych przeszkód. Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy zawodów docenili różnorodność terenu i niekończące się możliwości w wyznaczaniu coraz to nowych tras i wyzwań.

Bałtów, jest więc doskonałym miejscem dla doświadczonych biegaczy ale również dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z bieganiem czy nordic walking.  Wokół Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego wiedzie mnóstwo równych, utwardzonych ścieżek, które jednak wiodą przez zielone polany i kwieciste łąki. Każdy poniesiony wysiłek zostanie wynagrodzony zachwycającymi widokami otaczającej nas przyrody.

Spokój, czyste powietrze, odgłosy szumiących drzew i śpiew ptaków towarzyszą nam w walce z kolejnymi kilometrami i uświadamiają, że jesteśmy naturalną częścią tego fascynującego świata. 

Poniżej sugerowane trasy biegowe. Wszystkie dla ułatwienia zaczynają się przy kasie Zwierzyńca Dolnego, u podnóża stoku narciarskiego z wyciągiem orczykowym i tam się kończą. 

Trasa 7,2 km

 90% to bieganie po ścieżkach leśnych, nieutwardzonych, trochę górek, nie ma nudy. 

Mapa trasy + plik gpx do wgrania na zegarek lub do aplikacji.

Mapa trasy w portalu Strava

Pobierz plik gpx

Trasa 11,8 km

Trochę górek, dużo nieutwardzonych ścieżek, po deszczu może być trochę błota. Zaczyna się mocnym podbiegiem, później sporo płaskiego biegania po lesie, powrót ścieżką rowerową ze Skarbki prosto do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Mapa trasy + plik gpx do wgrania na zegarek lub do aplikacji

Mapa trasy w portalu Strava

Pobierz plik gpx

Trasa 11,8 km [przez Wólkę Bałt.]

Jeden lekki podbieg po drodze, piękna ścieżka wzdłuż rzeki Kamiennej przy bagnach, później polami do Wólki Bałtowskiej i powrót 1,5 km drogą powiatową i 1 km ścieżką rowerową prosto do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Mapa trasy + plik gpx do wgrania na zegarek lub do aplikacji

Mapa trasy w portalu Strava

Pobierz plik gpx


Dla biegających sportowo po płaskim [treningi jakościowe] najlepszą opcją są ścieżki rowerowe. Np. w stronę Ostrowca Św. Lub druga w stronę Pętkowic.