Rozpoczynamy sezon letni

start-sezonu-Bałtów-16-kwietnia-

16 kwietnia oficjalnie rozpoczynamy sezon letni w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Obiekt funkcjonuje także na tygodniu, dlatego nie czekaj i już teraz zaplanuj wizytę w Bałtowie! Poznaj ofertę Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w kwietniu.

Wycieczka do Bałtowa, czyli dzika podróż w świętokrzyskim 

Bałtowski Kompleks Turystyczny to obiekt oferujący wiele atrakcji. 16 kwietnia zapraszamy wszystkich na długi weekend do Bałtowa Co na Was czeka?

Pakiet Przygoda

Jura Park – ścieżka z dinozaurami – prehistoryczny świat i jego stwory, już czekają. Wędrując po ścieżce z dinozaurami podróżnicy zobaczą Gondwanę, gdzie stacjonuje paleontolog. Tam prezentuje swoje odkrycia i służy pomocą. Z chęcią odpowie na każde trudne pytanie dotyczące śladów dinozaurów.


Prehistoryczne Oceanarium – podwodny świat miliony lat temu? Tutaj zobaczycie z bliska, jak wyglądał. Staniecie oko w oko z gadami, które żyły miliony lat temu. Na końcu podróży w trójwymiarowym świecie czeka Was spotkanie z niebezpiecznym gadem kryjącym się w głębinach.

Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny Safari) – zwierzyniec górny, przez niektórych nazywanym Safari. To prawdziwa przygoda wśród dzikich zwierząt. Wizyta na Safari może być zaskakująca. Wiosna budzi się do życia, podobnie jest ze zwierzątkami. Kto wie, może będziecie świadkami narodzin jednego z nich!

Polska w Miniaturze – to miejsce, w którym znajduje się blisko 50 zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne. Budynki wykonane są w skali 1:25.

Sabatówka – przekraczając bramę Sabatówki przeniesiecie się w świat magii i czarów. To tu czarownice i wiedźmy pracują nad swoimi eliksirami i częstują kolorowym ciastem. Tekla ugości Was kolorowymi karaluchami z galaretką, korą dębu z Łysej Góry lub aromatycznym żwirowym naparem. Hortensja przeprowadzi Was przez wrota czarownicy i tunel odwagi.

Kino Cinema 5D – zapraszamy na seans pt. „Dino Safari”, poza trójwymiarowym obrazem, czeka Was wiele wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Emocji nie zabraknie, przyjedźcie i zobaczcie jak żyły dinozaury!

Pakiet JuraPark

JuraPark – ścieżka z dinozaurami

Prehistoryczne Oceanarium

Sabatowka-Baltow-

Wielkanocne zabawy i warsztaty tematyczne

Bałtowski Kompleks Turystyczny czynny także w święta! W niedzielę zapraszamy do wzięcia udziału w wielkanocnych poszukiwaniach zajączka. Dzieci mogą wcielić się w rolę odkrywcy, a kierunek zwiedzania nadadzą Questy, które będzie można odebrać w kasie głównej od godziny 12:30.
Dla kreatywnych, warsztaty tematyczne!
Koszt warsztatów, dla gości indywidualnych to 20zł/os.

Dla gości wypoczywających w naszej bazie noclegowej warsztaty są bezpłatne.

Święta wielkanocne w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym – Wielkanocny Pakiet Rodzinny.

Jak działa Bałtowski Kompleks Turystyczny w kwietniu?

Bałtowskie ścieżki spacerowe urzekają walorami przyrodniczymi. Przygoda wśród prehistorycznych dinozaurów oraz zwierząt w Bałtowskim Zwierzyńcu dolnym już jest możliwa. Czeka na Was wiele zwierzątek, które niedawno przyszły na świat. Wolno biegają po swojej przestrzeni, koniecznie musicie je zobaczyć! A tymczasem nasz obiekt możecie odwiedzić także na tygodniu. 

Bilet spacerowy

  • JuraPark – ścieżka dinozaurów
  • Zwierzyniec Dolny

    Oferta dostępna poniedziałek – wtorek (1-15 kwietnia).

Wrotkarnia

Dla spragnionych aktywności mamy wspaniałą wiadomość. W dniach 16-18 kwiecień wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z wrotkarni.

Godziny pracy wrotkarni: 12:00 – 18:00 
Uwaga! Sabatówka czynna w godzinach 11:00 – 17:00.

Wycieczka rowerowa, nordic walking, wspinaczka, gry terenowe już na Was czekają. Osoby kochające kontakt z naturą z pewnością będą spełnione i naładowane pozytywną energią! Nie czekajcie i już teraz zaplanujcie wizytę w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym!